/Files/images/190/06_2_dpa.png.pagespeed.ce.WG1qHGnYVC.png

/Files/images/berezen_17/yakim-bude-dpa-v-2019-roci-1.jpg

Міністерство освіти і науки України надіслало для практичного використання методичні рекомендації щодо проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 навчальному році, підготовлені спільно з Національною академією педагогічних наук України та Інститутом модернізації змісту освіти, що містяться в Додатку до листа від 27.03.2019 №1/9-196.

  • Лист МОН України від 27.03.2019 №1/9-196 “Щодо методичних рекомендації про проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2018/2019 навчальному році”
  • Додаток до листа від 27.03.2019 №1/9-196

Яким буде ДПА в 2019 році?

Наразі в державі відбувається впровадження реформи системи освіти.Вона передбачає купу позитивних змін, але головне, що вона замінює собою радянський лад, приносить нові підходи до навчання дітей. В результаті дітлахи, які завершують навчання здаватимуть ДПА в 2019 році безпосередньо у форміЗНО.Про таке рішення неодноразово повідомляли представники Міносвіти, а ще досить велику увагу вони приділятимуть іноземній мові.Ще серед положень сказано, що такі екзамени влаштовуватимуть навіть для учнів молодших класів, але вони проходитимуть у формі контрольних робіт.

ДПА скасовується повністю?

Насправді в Міністерстві вже досить довгий час велися розмови про доцільність підсумкової атестації.Остаточне рішення щодо скасування ДПА й досі не було прийнято, а тому можна очікувати, що все буде так, як і в минулих роках. Не дивлячись на те, школярам дадуть змогу самостійно обирати предмети, які вони хочуть складати.При цьому можна обирати предмети гуманітарної та технічної сфери. Що стосується випускників, то для них ДПА проводитися не буде, а оцінки будуть виставлені за результатами ЗНО.

Невеличкі зміни

Також невеличкі зміни були внесені до тестування з іноземної мови.Основна частина залишиться такою самою, але ще буде додано аудіювання. Його мета полягає в перевірці того, як саме школярі сприймають інформацію на слух. Їм треба буде прослухати декілька разів текст, а потім відповісти на короткі запитання.

Багатьом цікаво,яким буде ДПАв 2019 році завдяки проводи мій реформі. Представники Міносвіти повідомляють, що вони створять усі умови для дітей з обмеженими можливостями. На пунктах здачі обов’язково встановлюватимуть особливі технічні засоби, які допомагатимуть дітям з фізичними вадами. Для осіб з вадами зору тести будуть надруковані шрифтом Брайля.Реформа зробить так, що процедура проведення ДПА повністю відповідатиме європейським стандартам.

Важливість тестування

Представники освітньої сфери вважають, що тестування в будь-якому його прояві є необхідним.Воно дозволяє перевірити ті знання, які люди отримала в школі. На основі цього складається об’єктивна оцінка, що дозволяє дитині самостійно обирати свій шлях. Також оцінювання покликане зменшити корупційні прояви, бо до дітей повинні ставитися однаково.ДПА відкриває перед дітьми три напрямки:

  • можна продовжувати навчання в школі та здобувати повну середню освіту;
  • можна піти навчатися в профільні ліцеї. Там зазвичай готують робітників, які по випуску мають кваліфікаційні розряди;
  • також можна вступити до коледжу, де надають освіту молодшого спеціаліста.

Звісно, маючи один з трьох дипломів на руках можна подавати документи на вступ до вищого навчального закладу.

Які предмети треба буде складати?

Вже зараз багатьох цікавить питання про те, які є обов’язкові предмети для сдачі ДПА в 2019 році.Серед обов’язкових предметів як завжди значиться математика. Також треба буде складати ДПА з української мови та літератури. Нововведенням стала обов’язковість англійської мови. Ще один предмет можна буде обрати самостійно. Робити це краще з оглядом на вашу майбутню професію.Серед додаткових дисциплін найпопулярнішими є:

  • історія;
  • біологія;
  • географія;
  • хімія.

Можна обрати ще одну іноземну мову, наприклад, французьку, німецьку чи російську. На основі рейтингової системи, що складається з отриманих учнями оцінок, діти будуть відбиратися до старшої школи.

Як реформа змінить оцінювання знать дітлахів?

Отже, поки невідомо, чи будуть використовуватися тести для ЗНО в 2018 році та в майбутньому замість підсумкової атестації.Але їх заміна й досі планується. Спеціалісти пояснюють, що зараз усі сили витрачаються на вдосконалення системи, а до її реалізації вони перейдуть потім. В такому випадку тести будуть об’єктивно визначати рейтинг абітурієнтів.

Що стосується саме ЗНО, то сертифікат про його здачу буде дійсний усього лише один рік, а не цілих три. За цей ас кожен абітурієнт матиме право ним скористатися та подати документи на вступ до вишу. Якщо можливість не була використана, то ЗНО доведеться складати повторно. Оскільки певна частина дітлахів йде до коледжів чи ліцеїв, введення тестування як на ЗНО замість підсумкової атестації призведе до того, що можна буде більш точно визначити рівень знань.

Пробне тестування нікуди не подінеться. Усі бажаючі зможуть записатися на проходження пробного незалежного оцінювання та випробувати власні сили. Це гарна річ, яка дозволяє підготувати школярів навіть психологічно, бо точно відтворюються усі умови незалежного оцінювання, а також це гарна змога виявити прогалини у знаннях. Але воно й надалі буде не безкоштовним, доведеться за одну дисципліну викласти понад 100 гривень.

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 1036 від 28 вересня 2018 року

Про підготовку до проведення в 2019 роцізовнішнього незалежного оцінюваннярезультатів навчання, здобутих на основіповної загальної середньої освіти

Відповідно до Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року№ 1095(у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 08 липня 2015 року № 533), Порядку проведення зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 10 січня 2017 року№ 25, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 січня 2017 року за № 118/29986, наказу Міністерства освіти і науки України від 22 серпня 2018 року№ 931«Деякі питання проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 вересня 2018 року за № 1030/32482, з метою підготовки до організованого проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Календарний план підготовки та проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, щододається.

2. Українському центру оцінювання якості освіти (Карандій В. А.):

1) здійснити укладання завдань для сертифікаційних робіт зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року у формі предметних тестів з української мови і літератури, математики, історії України, біології, географії, фізики, хімії, англійської мови, іспанської мови, німецької мови, французької мови, забезпечивши їх відповідність програмам зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року№ 77;

2) здійснити укладання предметних тестів з української мови і літератури, математики, історії України, біології із завданнями, адаптованими для осіб із глибокими порушеннями зору, які використовували в процесі навчання шрифт Брайля, забезпечивши їх відповідність програмам зовнішнього незалежного оцінювання для осіб, які бажають здобувати вишу освіту на основі повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року№ 77;

3) здійснити переклад предметних тестів з історії України, математики, біології, географії, фізики, хімії кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською, угорською мовами (із урахуванням реєстраційних даних учасників зовнішнього незалежного оцінювання);

4) спільно з департаментом загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України (Кононенко Ю. Г.) організувати під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України, біології апробацію технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб із глибокими порушеннями зору, яка передбачає використання комп'ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей; 5) спільно з департаментами вищої освіти (Кретович С. С.), професійної освіти (Кучинський М. С), загальної середньої та дошкільної освіти (Кононенко Ю. Г.) провести роз'яснювальну роботу серед громадськості та учнів (слухачів, студентів) закладів освіти, які в 2019 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, щодо порядку та особливостей проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання, використання його результатів під час вступу до закладів вищої освіти і зарахування як оцінок за державну підсумкову атестацію за освітній рівень повної загальної середньої освіти.

3. Департаменту вищої освіти (Кретович С. С.) провести роз'яснювальну роботу серед працівників закладів вищої освіти, у яких забезпечується здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста з одночасним завершенням здобуття повної загальної середньої освіти, та студентів, які за результатами складання державної підсумкової атестації з української мови у формі зовнішнього незалежного оцінювання в 2018 році одержали 1, або 2, або 3 бали, щодо особливостей повторного проходження в 2019 році державної підсумкової атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

4. Департаменту економіки та фінансування (Ткаченко О. Л) забезпечити фінансування за бюджетною програмою 2201470 «Здійснення зовнішнього оцінювання та моніторинг якості освіти Українським центром оцінювання якості освіти та його регіональними підрозділами» видатків на проведення в 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

5. Керівникам структурних підрозділів з питань освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій, закладів вищої освіти:

1) сприяти Українському та регіональним центрам оцінювання якості освіти в підготовці та проведенні зовнішнього незалежного оцінювання;

2) забезпечити подання до регіональних центрів оцінювання якості освіти пропозицій щодо формування мережі пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання, які відповідають кількісним показникам, зазначеним у замовленнях, що формуються регіональними центрами оцінювання якості освіти;

3) забезпечити створення умов для роботи пунктів реєстрації, пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання та пунктів перевірки, а також надання пропозицій щодо залучення педагогічних, наукових, науковопедагогічних працівників та інших фахівців для роботи в цих пунктах в повному обсязі згідно із замовленнями, що формуються регіональними центрами оцінювання якості освіти.

6. Керівникам структурних підрозділів з питань освіти і науки обласних, Київської міської державних адміністрацій вжити заходів щодо забезпечення в повному обсязі пунктів проведення зовнішнього незалежного оцінювання з іноземних мов пристроями для програвання аудіо-компактдисків зі звуковим записом, що обладнані вмонтованою або зовнішньою акустичною системою.

7. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника міністра Хобзея П. К.

Міністр Л. М. Гриневич

Вкладення
  • № 374 від 20.11.2018 - Наказ про підгот. до пров. ДПА та ЗНО у 2019 р..doc

.

/Files/images/images (6).jpg

Кiлькiсть переглядiв: 533

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.